تبلیغات

آخرین ارسال های تالار
هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
تحلیل اوضاع فعلی یمن

سلام بر مهدی صاحب الزمان 

 

سلام بر همه عزیزان 

یا لثارات الحسین علیه‌السلام 

حقیر کماکان درباره ایران تحلیل نمی‌نویسم اما بعد از علنی شدن مرگ ملک عبدالله سعودی و شتاب گرفتن تحولات منطقه غرب آسیا و شمال افریقا و پیروزی  جنبش مقدس انصار الله در یمن و درخواست مکرر عزیزان برای نوشتن تحلیل سعی می‌کنم بسیار مختصر در حد وسع خودم مطالبی را بر اساس روایات بیان کنم .

بر اساس روایات یکی از نشانه‌های حتمی که در کتب شیعه و عامه به‌صورت موثق آمده است خروج سید‌مانی است 

در روایات پرچم سیدی‌مانی هدایت‌گرترین پرچم در عصر ظهور ذکرشده است و اهل‌البیت دستور داده‌اند از سیدیمانی اطاعت کنیم 

خودم که روایات مربوط به سید یمانی و انقلاب مردم یمن را بررسی کرده ام نظرم این هست احتمال 2 سید یمانی را می‌شود از روایات فهمید

یکی سید یمانی ای که از یمن خروج می‌کند و دیگری سید یمانی ای که وزیر امام زمان است و وقتی حضرت در مدینه تشریف دارند و توسط نیروی‌های اطلاعاتی امنیتی سفیانی شناسایی می‌شوند همراه وزیرشان منصور به سمت مکه حرکت می‌کنند که بعضی اعتقاددارند وزیرشان منصور درحرکت از مدینه به سمت مکه همان سید یمانی است . والله اعلم 

 

از طرفی بر اساس روایات قبل از ظهور 2 انقلاب در یمن رخ می‌دهد اولی نافرجام و دومی به پیروزی می‌رسد .

روستای کرعه نقش مهمی در انقلاب یمن دارد که زادگاه سید الحوثی هست

طبق بررسی‌هایی که انجام دادم لااقل می‌شود گفت شوری مرکزی جنبش الحوثی شیعه دوازده‌امامی هستند یا متمایل هستند

حال با توجه به مطالب بالا نگاهی به تحولات جاری یمن می‌اندازیم 

همان‌طوری که در تحلیل‌های قبلی بیان شد . بر اساس روایات جنبش سید یمانی در عراق شام و خصوصاً عربستان و حجاز با سفیانی درگیر می‌شوند و شکست سفیانی با ورود خراسانی و سید یمانی به معرکه و فتنه شام و عراق شروع می‌شود.

ما نمی‌دانیم تحولات فعلی همان وعده روایات هست یا نه . ما نمی‌دانیم در عصر ظهور هستیم یا نه . همه این مباحث احتمالی است دقت کنید .شاید اصلاً ظهور در عصر ما واقع نشود ولی بااین‌همه شباهت و بشارت نمی‌توانیم غافل باشیم لذا سعی می‌کنیم بر اساس روایات حوادث را رصد احتمالی بکنیم .

 

دوباره به بحث برمی‌گردیم . اگر در عصر ظهور باشیم و انقلاب فعلی یمن همان جریان سید یمانی باشد یا در ادامه به آن ملحق شود باید گفت نهایتاً انقلابیون یمنی پیروز جنگ فعلی هستند ممکن است جنگ‌وگریز باشد ولی نهایت نهایتش پیروزی با انقلابیون یمنی است .

اینکه عربستان و ال سعود بی‌پروا به انقلابیون یمنی حمله کرده است چند پیام راهبردی دارد:

1- سیستم دجال و پیروانش ازجمله وهابیت به آخر خط رسیده‌اند

2- در منطقه اتفاقاتی دارد می‌افتد که به‌شدت آل سعود و اسرائیل را وحشت‌زده کرده که این‌طوری وارد یک جنگ خطرناک شده‌اند

3-آل سعود فریب‌خورده و با حماقت زمینه نابودی خود را با حمله به انقلابیون یمن فراهم کرده‌اند

بر اساس روایات باید کم‌کم شاهد ورود انقلابیون یمنی به جنگ‌های منطقه‌ای می‌بودیم خصوصاً عربستان من فکر می‌کردم چطور ممکن است با این معادلات بین‌المللی و منطقه‌ای انقلابیون یمنی وارد عربستان شوند ولی با حمله عربستان به یمن این زمینه تا حدودی فراهم شد لذا  می‌توان گفت همان‌طوری که ورود داعش از سوریه به عراق یک خطای استراتژیک فاحش بود حمله عربستان به یمن یک خطای فوق راهبردی آل سعود و هم‌پیمانانشان بود.

همان‌طوری که ورود داعش به عراق کمر این گروه را شکست حمله عربستان به یمن کمر آل سعود را خواهد شکست گرچه این مطلب کمی طول بکشد.

نکته دیگر اینکه ارتباط معنوی انقلابیون یمنی با انقلاب قدسی و آخرالزمانی ایران و واقع‌شدن این دو انقلاب در دو منطقه جغرافیایی خراسان و یمن بسیار بشارت بخش است . 

از طرف دیگر برآورد حقیر این هست که انقلابیون یمنی توانایی تشکیل یک سپاه قدرتمند رادارند که باتجربه سال‌های زیاد در مبارزه و دیدگاه آخرالزمانی بسیاری از این مجاهدین آخرالزمانی می‌توانند تا یک‌میلیون رزمنده آماده جنگ با حکومت متجاوز آل سعود فراهم کنند که به‌راحتی تا عمق عربستان برای دفع متجاوزین سعودی پیشروی کنند.و این در کنار اختلاف شاهزادگان سعودی و خودرایی ملک سلمان و پسرش در امور عربستان و بیماری آلزایمر ملک سلمان و فعالیت داعش در قسمت‌هایی از حجاز و ظلم آل سعود به شیعیان قطیف و بحرین و فتنه‌انگیزی در سوریه و عراق احتمال سقوط آل سعود در آینده‌ای نزدیک را افزایش می‌دهد. حال اگر در این اثنا عربستان حمله زمینی به یمن کرد تضعیف حکومت مرکزی آل سعود حتمی است .

این نکته را هم بیان کنم بر اساس روایات و مفهوم گیری از آن اگر در عصر ظهور باشیم آل سعود تا ظهور ادامه خواهد داشت ولی حکومت مرکزی بعد ازملک عبدالله دچار اختلاف شده و تضعیف می‌گردد و از شمال موردحمله سفیانی ( یا دخالت جهت سرکوب شیعیان حجاز خصوصاً مدینه ) و از جنوب موردحمله سید یمانی قرار می‌گیرد .

نکته زیر به بحث یمن مربوط نیست ولی اینجا یادم آمد بیانش کردم چون ممکن وقت نشه

همین‌جا یک نکته فوق راهبردی را بیان کنم :

((بر اساس روایات وقتی سفیانی در شام و عراق مشغول کشتار شیعیان جهت سرکوب انقلاب جهانی مهدی موعود است متوجه فعالیت و حضور حضرت در مدینه می‌شود و برای کشتن حضرت به مدینه نیرو می‌فرستد حال با شتاب گرفتن تحولات عجیب فعلی اگر دیدید گروهی از تروریست‌ها از عراق به عربستان حمله  و در مدینه شروع به کشتار شیعیان کردند باید خیلی خیلی تأمل نمود چون شاید دیدار یار نزدیک است . 

 و نباید تبدیل پرچم‌های سیاه به سرخ را از مدنظر دور داشت چراکه بعد از کشته شدن یکی از فرماندهان گروه‌های تروریستی به انتقام یا هر مطلب دیگری پرچم سیاه به سرخ تبدیل شود و این حاوی یک پیام مهمی برای تحلیل‌های آخرالزمانی است .))

نکته مهم دیگر اینکه آنچه از روایات فهمیده می‌شود جریان یمانی نقش راهبردی ای در حفظ جان حضرت و امن سازی حجاز برای ظهور امام زمان فراهم می کنند و شاید در ابتدای قیام قبل از ملحق شدن سپاه سید خراسانی به امام زمان سنگینی جنگ ها بر دوش یمنی ها گذاشته می شود والله اعلم بحقایق الامور 

دقت کنید به هیچ وجه معلوم نیست جنش انصار الله ربطی به یمانی موعود داشته باشند یا خودش باشند کما اینکه علامه کورانی یمانی بودن حوثی ها را رد کرده ولی شاید در ادامه تحولات یمن، سید یمانی موعود قیام کنه

نکته اخر با حمله ال سعود و کشورهای همپیمان خائن به یمن چهره نفاق ال سعود بیشتر اشکار شد و محبوبیت انقلاب اسلامی ایران بین مسلمانان منطقه بسیار بسیار افزایش خواهد یافت و این از لطف خدا و پاکی خون شهدا و رهبری انقلاب  است .

یا منصور امت 

 به دلیل کمبود وقت منابع روایی، روایات استفاده شده در تحلیل بعدا اضافه می شود . 

حقیر به دلیل مهم بودن مسئله بعد از مدتها تحلیل نوشتم چرا که برای نوشتن تحلیل مثل سابق باید روزی حدود 8 ساعت برای مطالعه و تحقیق وقت بگذارم که فعلا به دلایل مختلف چنین وقتی ندارم و این تحلیل هم بسیار مختصر بود دوست داشم وقت می شد یک تحلیل جامع درباره تروریست های داعش می نوشتم 

 

 :: لینک ثابت
ن : s313a
ت : 8 فروردین 1394
بازدید : 5152
نظرات : 31
31 دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

علی رستمی در تاریخ : شنبه 8 فروردین 1394 - - گفته است :
احسنت احسنت احسنت احسنت احسنت، نمیدونم چی بگم، دارم بال درمیارم،دارم دیوونه میشم، چرا این همه سکوت کردی اقا سید، چه سالی چه بهاری چه اخباری داریم نجات پیدا میکنیم، الهی یا الله شکرت، سید ممنون، بسیار سپاس
پاسخ شما : سلام علی جان نباید شتاب کرد هنوز هیچ چیز معلوم نیست گرچه بسیار شبیه هست شاید باید خیلی خیلی صبور باشیم به همان اندازه ای که احتمال ظهور هست به همان اندازه احتمال رخ ندادنش هست والله اعلم

مهدی در تاریخ : شنبه 8 فروردین 1394 - - گفته است :
احسنت ممنون 1-به نظرتون کاسر عینه چی میتونه باشه در اوضاع فعلی ؟چون احتمال شکست یمنی ها تقریبا صفر هست مگر با خدعه و وعده و وعید شکستشون بدن 2-اگه قرار باشه امسال سید یمانی خروج کنه باید تا نیمه اردیبهشت خروج کنه درسته ؟ 3-الان همه چیز جوره هم تقویم و جمعه و نبه بودن بیست و سوم رمضان و عاشورا و هم حوادث منطقه و به نظر میرسه اگه در این اوضاع زمینه قیام جور نشه خیلی به تعویق بیافته درسته؟ 4- ضمنا به نظر من حرمت نگه داشتن فاطمیه از سوی ایرانیان تاثیر به سزایی در شتاب گرفتن حوادث شد و بعد از فاطمیه بود که یمنی ها به سوی عدن پیشروی کردن و باعث حمله سعودی ها شدند نظر شما چیه ؟ ببخشید مصدع اوقات شریفتون شدم یا منصور امت

بی نشان در تاریخ : شنبه 8 فروردین 1394 - - گفته است :
سلام،شاید یمانی دوم در یک انتخابات ریاست جمهوری انتحاب شود

سیمرغ در تاریخ : شنبه 8 فروردین 1394 - - گفته است :
با سلام، من یه جایی خوندم، قبل از ظهور آقا،جمعیت جهان به یک پنجم میرسه ،و اگه این طوری باشه حتمآ جنگ سوم یا بلای عظیم وسریعی باید اتفاق بیفته ، نظرتون چیه؟

سیمرغ در تاریخ : شنبه 8 فروردین 1394 - - گفته است :
با سلام، من یه جایی خوندم، قبل از ظهور آقا،جمعیت جهان به یک پنجم میرسه ،و اگه این طوری باشه حتمآ جنگ سوم یا بلای عظیم وسریعی باید اتفاق بیفته ، نظرتون چیه؟

سیمرغ در تاریخ : شنبه 8 فروردین 1394 - - گفته است :
با سلام، من یه جایی خوندم، قبل از ظهور آقا،جمعیت جهان به یک پنجم میرسه ،و اگه این طوری باشه حتمآ جنگ سوم یا بلای عظیم وسریعی باید اتفاق بیفته ، نظرتون چیه؟

مجتبی در تاریخ : شنبه 8 فروردین 1394 - - گفته است :
سلام.. حرف شما بدون سندیت اعتبار ندارد، لطفا منابع روایات را ذکر نمایید باتشکر.
پاسخ شما : سلام همانطوری که بیان کردم فعلا وقت نداشتم منابع تحلیل را مفصلا بیان کنم در اینده ان کار رو می کنم فعلا در حد نوشتم همین مختصر وقت بود تشکر

مهسا در تاریخ : شنبه 8 فروردین 1394 - - گفته است :
به نظر شماآیا نیروهای سفیانی از همین نیروهای داعش شکل می گیره؟

حسین دومان در تاریخ : شنبه 8 فروردین 1394 - - گفته است :
سلام ممنون ازسیددوست داشتنی

amirroshan در تاریخ : یکشنبه 9 فروردین 1394 - - گفته است :
سلام بر سید عزیز و عرض تسلیت ایام. شکر خدای را که به ما ولایت اهل بیتی را ارزانی داشته که در بزنگاه های این چنینی در طول تاریخ حقانیتشان بر شیعیان اثبات می گردد . باز هم در کمال بهت ( البته از نظر تعینات و حصر زمان بودن علم دنیایی بشر ) تحقق روایات معصومین (ع) را شاهدیم . در برهه ای از زمان که می رفت ریب و شک به دل برخی منتظران پس از گذشت زمانی اندک از مرگ عبدالشیطان ( احتمالی روایات ) امید به نزدیکی ظهور به یاس بدل شود تقابل انقلاب یمن با زمینه سازان خروج سفیانی و در راس آنها عربستان نزولی بارقه های امید را در دل منتظران بر افروخت.

amirroshan در تاریخ : یکشنبه 9 فروردین 1394 - - گفته است :
ضمن تشکر از تحلیل زیبا و امید بخشتان حقیر نیز جهت چکش کاری و تکمیل بحث نکاتی ( احتمالی بر اساس علم و فهم حقیر ) را عرض می کنم ( البته با اجازه ) : 1- با توجه به بررسی های صورت گرفته از جانب حقیر تعدد یمانی احتمالی اندک داشته و شکست انقلاب اول یمنی ها مربوط به سید یمانی نیست چون از القاب یمانی منصور یاد شده نه لزوما لقب شخصی ایشان بلکه عدم شکست ایشان در حرکت پرچم یمانی موعود فلذا این که یمانی اول شکست می خورد را نمی توان به پرچم یمانی منتصب کرد .( والله اعلم )

amirroshan در تاریخ : یکشنبه 9 فروردین 1394 - - گفته است :
2- هر دو یمانی که در روایات یه آن اشاره رفته است ( آنکه قیام می کند و آنکه در رکاب حضرت امام زمان (عج ) است ) قطعا یکیست چون پرچم ایشان از علائم حتمیه بوده و روایات بسیاری از سیر حرکتی ایشان موجود است که از خروج به حق تا قرار گرفتن در رکاب حضرت در آنها مشهود است.

amirroshan در تاریخ : یکشنبه 9 فروردین 1394 - - گفته است :
3- حقیر در روایات هیچ وزیری در همراهی حضرت امام زمان (عج ) در مدینه که قطعا قبل از ظهور است نیافتم چون بحث در مورد مدینه قبل از تشریف فرمایی حضرت به مکه و قبل از علائم انتهایی منجر به ظهور ( قتل نفس زکیه و خسف بیداء ) است ، (و الله اعلم )

amirroshan در تاریخ : یکشنبه 9 فروردین 1394 - - گفته است :
4- حقیر در حق بودن انصارالله شکی ندارم اما با توجه به روایات ، کرعه یاد شده در روایات فقط در مستندات اهل سنت موجود است ( حتی موارد ذکر شده در کتب شیعیان مروی از کتب اهل تسنن است ) که آن هم محل ظهور امام زمان (عج ) یاد شده که قطعا با روایات صحیح السند تشیع که محل ظهور را مکه مکرمه می داند در تناقض است ، البته محققانی از تشیع این غلط را یه نوعی اصلاح نموده اند و محل خروج یمانی را از کرعه عنوان کرده اند که به حقیقت نزدیکتر است ..... بگذریم

amirroshan در تاریخ : یکشنبه 9 فروردین 1394 - - گفته است :
5- با توجه به اینکه نص روایات به تقارن خروج سه پرچم سفیانی خراسانی و البته پرچم بر حق یمانی در یک زمان واحد دارد حقیر هنوز این جریان ( حوثی ) یا انصار الله را پرچم یمانی نیافته ام ( البته با اتفاق افتادن ابن انقلاب سرزمین یمن آماده و مستعد خروج پرچم حق یمانی شده و چه بسا در ادامه همین انقلابیون گرد آن نشانه عزیز و حتمی منجر به ظهور جمع شده و بشریت را به آرزوی دور ودراز حکومت خلیفة الله فی ارضه رهنمون گردند والله اعلم ) و از اینرو همه عزیزان را به اندکی صبوری دعوت می کنم که وعده خداوند در مورد صابران قطعا محقق خواهد شد . ان شاء الله

amirroshan در تاریخ : یکشنبه 9 فروردین 1394 - - گفته است :
در انتها از همه عزیزان عاجزانه درخواست دارم تا برای مردم مظلوم یمن و جریان احیاگر شیعی در یمن ( انصارلله ) دست به دعا برداریم و از خداوند نصرت ایشان را طلب کنیم............. موید و ماجور باشید - به امید تجلی عدل به امامت در زمین - یا علی - امیر روشن ضمیر

ندا در تاریخ : شنبه 22 فروردین 1394 - - گفته است :
ممنونم

امیرعلی در تاریخ : چهارشنبه 26 فروردین 1394 - - گفته است :
با سلام خدمت حضرت ولی عصر عج و همچنین دوستان عزیزم با توجه به تحقیقاتی که بنده داشتم..سال 1394 و سال 1396 و سال 1401 دقیقا در هر سه سال عاشورا میفته شنبه و 23 رمضان میفته روز جمعه ......که با توجه به احادیث دریافت شده از ائمه ع در این سه سال احتمال ظهور بسیار بالاست....البته سال 1396 , 1401 احتمالش بیشتره با توجه به اینکه طبق روایات از ائمه ع مدت انقلاب اسلامی که توسط مرد قمی پایه گذاری میشه 40 سال گفته شده و دقیقا در سال 1396 وارد چهلمین سالگرد انقلاب میشیم..لازم میدونم میدونم اضافه کنم که شرایط عربستان و پادشاهان آن طبق روایات بعد از مرگ عبدالله به هم میریزه و هر پادشاهی که میاد سرکار حکومتش به سال نمیکشه و حکومتها ماهانه و روزانه است که با توجه به مرگ عبدالله در 3بهمن 93 احتمال 99% تا

حسین کربلایی در تاریخ : پنجشنبه 31 اردیبهشت 1394 - - گفته است :
این طور که بنده تحقیق کردم یمانی موعود از مشرق قیام میکند و اکنون طبق روایت در دوره دعوت او. به صاحب الزمان هستیم یدعوا الی صاحبکم او سید احمد الحسن است

amir در تاریخ : یکشنبه 24 خرداد 1394 - - گفته است :
خدا شفات بدهد کربلایی که در همه سایت ها وارد شده نظر میدهی یا دوست جاهلی و یا دشمن حرفه ای با نقشه خطرناک

سید... در تاریخ : یکشنبه 24 خرداد 1394 - - گفته است :
احمد الحسن بنابر گفته علما و محققین از جلمه علامه کورانی، بر باطل هست و کذاب هست علامه کورانی در رد ادعای احمد الحسن کتابی به نام دجال البصره نوشته است

علی در تاریخ : سه شنبه 20 مرداد 1394 - - گفته است :
آیا انقدری که دنبال علایم ظهور هستیم دنبال سفارشهای مولایمون و پدرانشون هستیم زمانی که ظهور کنه با چه ابروی میخواهیم در محضرشان باشیم؟؟؟...اللهم عجل لولیک الفرج.امین
پاسخ شما : سلام خودت با چه ابرویی حاضر میشوی برررادددررر

علی در تاریخ : سه شنبه 20 مرداد 1394 - - گفته است :
مشخص شد تحلیلتون مثل دقتون ضعیفه من در جمله از فعل جمع استفاده کردم یعنی خودم هم شامل میشوم برادر! 2_ ما اگر امام زمانی باشیم اخلاقمان هم باید مورد رضایت ایشان باشد برادر!
پاسخ شما : سلام

ممد در تاریخ : جمعه 24 اردیبهشت 1395 - - گفته است :
ب احتمال بسیار قوی سفیانی سال 1396 هجری شمسی خروج میکند.%100

خداداد نامدار در تاریخ : پنجشنبه 22 مهر 1395 - - گفته است :
بنده و همه از ظهور آقا ص خوشحال میشیم ولی میترسم با توجه به مطالعات دشمن از قضییه ظهور دست بساخت و تولید تصنعی مشابه با حقیقت تاریخی قلب حقیقت کنند و مسلمانان را قبل از ظهور بجان هم اندازند چطوریکه 11 سپتامبر را ساختند تا بکشورهای مظلوم منطقه حمله ویران کننده انجام دهند ......

manicure مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 14 فروردین 1396 - - گفته است :
I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is attractive, your authored material stylish. nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

manicure مدیر سایت در تاریخ : شنبه 19 فروردین 1396 - - گفته است :
Normally I don't read post on blogs, however I wish to say that this write-up very forced me to try and do it! Your writing style has been surprised me. Thank you, very great post.

Alberto مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 - - گفته است :
Since the admin of this web site is working, no question very shortly it will be famous, due to its feature contents.

manicure مدیر سایت در تاریخ : پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 - - گفته است :
Excellent post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Extremely helpful info specifically the last part :) I care for such information a lot. I was looking for this particular information for a very long time. Thank you and good luck.

Susana مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 - - گفته است :
Quality content is the important to attract the users to pay a visit the web page, that's what this website is providing. http://lukas.lu/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=422561

gainfulglut32.jimdo.com مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 6 تیر 1396 - - گفته است :
Hi! I just would like to give you a huge thumbs up for the great information you have right here on this post. I am coming back to your site for more soon.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نظر شما :

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: