تبلیغات

آخرین ارسال های تالار
هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
چند صیحه آسمانی تا زمان ظهور شنیده می شود؟

 

 

خبرگزاری شبستان: آیت الله نجم الدین مروجی طبسی، مدرس مرکز تخصصی مهدویت در برنامه "نشان صبح" به بررسی تحقیقی روایات نشانه های مهدویت می پردازد.

بحث ما راجع به یکی دیگر از جزییات و ویژگی های صیحه آسمانی است که در چه شبی و در چه روزی از ایام هفته است. معلوم شد که در ماه رمضان و روز 23 است و در شب اتفاق می افتد، البته یک صیحه دیگر هم است که در روز شنیده می شود.

 

سوال این است که در چه روزی از ایام هفته است. در این خصوص ۲ روایت داریم که تاکید دارند، شب جمعه است. روایت اول از نظر سندی مشکل ندارد، در روایت اول مرحوم صدوق در کمال الدین آورده است که حارث بن مغیره از امام صادق(ع) نقل می کند صیحه ای که در ماه رمضان اتفاق می افتد، شب جمعه است.

اما اینجا نکته ای است که باید حل کرد. صیحه شب 23 است یا شب 24، شب 23 است. ولی این روایت دارد که 23 شب از ماه مبارک گذشته باشد و شب جمعه ماه رمضانی که 23 شب از آن سپری شده است یعنی می شود روز 24 با این توضیح که اگر 23 شب گذشته باشد، یعنی شده روز 24.

روایت دوم را مرحوم نعمانی از ابوبصیر نقل می کند. در این روایت مفصل امده است که امام باقر(ع) فرمودند: آن ندا و صوت در ماه رمضان است. در شب جمعه شب 23 ماه مبارک روی می دهد.

بنابراین تا اینجا دو روایت داریم که مانعی هم نیست، اما اینکه آیا در ماه های دیگر هم صیحه ای است یا نیست. باید بگوییم آن صیحه ای که مهم است و بر آن تاکید شده و در روایات اهل سنت هم آمده، صیحه ماه رمضان است. اما نداهای دیگری هم است یا نیست که از لابلای روایات استفاده می شود.

در کتاب کمال الدین جلد دوم آمده است: نخستین کسی که دست بیعت به طرف امام زمان(ع) دراز می کند، حضرت جبرئیل است. او مانند پرنده ای سفید بر فراز بیت المقدس و مسجد الحرام قرار می گیرد و با امام بیعت می کند، این صدا را ادامه می دهد و همه خلایق می شنوند، بنابراین این هم یک صیحه است و زمانی اتفاق می افتد که امام ظاهر شدند.

این بیعت و اعلام در ماه محرم است. به طوری که در ارشاد، شیخ مفید از ابوبصیر نقل می کند که می بینم امام زمان(ع) در روز عاشورا بین رکن و مقام ایستاده و حضرت جبرائیل سمت راست آقا ایستاده و ندا می دهد که بیعت با این بزرگوار بیعت با خداست و بعد از این ندا در محرم شیعیان حضرت به هر نحوی که شده خود را به مکه می رسانند و با طی الارض خدمت آقا می رسند. این روایت نشان می دهد که ندای جبرئیل در ماه محرم جدای از ندای ماه رمضان است.

در کتاب اسباط الهداه جلد سه هر دو ندا را در یک روایت آورده. هم ندای جبرئیل در 23 رمضان و هم در روز عاشورا، این مساله در یک متن و روایت است و اشاره به دو صیحه دارد. با این مضمون که حضرت جبرئیل شب 23 ماه رمضان به اسم مهدی ندا می کند، ( ندای ماه رمضان زمینه سازی و اطلاع رسانی است و ندای روز عاشورا که روز ظهور است)، می بینم حضرت را بین رکن و مقام ایستاده است و جبرئیل ندا سر می دهد، بیایید با خدا بیعت کنید و شیعیان خود را تا مکهمی رسانند و با آقا بیعت کنند.

روایت بعدی را مرحوم طوسی در غیبت از ابن مهزیار و از امام جواد(ع) در این خصوص نقل می کند، این سه رویات نشان می دهد که یک ندای دیگری هم است.

یک ندای دیگر هم است که در ماه رجب است، در کفایه الاثر روایتی است که امام علی(ع) می فرماید: از پیامبر اکرم(ص) شنیدم که سه صوت در آستانه ظهور رخ می دهد که یکی از آنها در ماه رجب است، روایت بعدی را نعمانی از از امام رضا(ع) نقل می کند. مبنی بر اینکه ندای آسمانی را کسانی که دور هستند و کسانی که نزدیک هستند، همه یکسان می شنوند و بعد از آن درهای رحمت به روی مومنان باز می شود. بعد ادامه می دهند که سه صوت و ندا است که اول آن در ماه رجب است.

بنابراین نداها منحصر به ندای ماه رمضان نیست و آن ندایی که سرنوشت ساز است و تاکید شده و بیش از 10 روایت دارد. ندای ماه رمضان است. ولی باید دید که آیا این ندا در کتب عامه هم آمده یا نه از اختصاصات شیعه است؟

کتاب هایی که در دسترس ما است. از قدما یا معاصران هر دو به مساله ندا اشاره کردند، حتی بعضی ها در این موضوع بابی دارند، کتاب اطحاف الجماعه در جلد سه صیحه آسمانی را با قیامت تطبیق می کند و می گوید: مرده و زنده این صدا را می شنوند و طبق مبانی خودشان این مساله را تفسیر می کند.

ابن عباس نقل می کند: به زودی آن مطلع می آید و برنامه اش را اجرا می کند و منادی ندا می دهد، همه می شنوند. کتاب المتفق یعنی روایاتی که مورد اتفاق می باشد نیز این بحث را نقل کرده است.

عقبه بن عامر که قاتل عمار یاسر نیز است، می گوید: قبل از قیام قیامت یک ابر سیاهی در آسمان دیده می شود. از جانب مغرب مثل سپری می ماند تا اینکه آسمان را فرا می گیرد تا سیاه شود و ترس همه را می گیرد. بعد از آن منادی ندا سر می دهد، ای مردم شنیدید، مردم می گویند نه، برای بار دوم می گوید: ای مردم شنیدید این بار همه می گویند، شنیدیم و بار سوم می گوید امر خدا رسید.

 :: لینک ثابت
ن : s313a
ت : 19 تیر 1394
بازدید : 1578
نظرات : 139
139 دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

سینا هاشمی در تاریخ : جمعه 19 تیر 1394 - - گفته است :
سید جان ، من یک ساعت روی این متن ایشون تفکر کردم و نکته ایشون رو بدست آوردم ، ایشون تاکید دارند که صیحه زمانی اتفاق میفته که دقیقا 23 شب از اول ماه رمضان گذشته باشد یعنی اگه بخواهیم منتظر صیحه باشیم باید در این اذان صبحه یعنی اذان صبح روز شنبه 24 رمضان منتظر صیحه باشیم توجه کنید: ما اصطلاحا به شب جمعه به دو نوع می گوییم ، یکی شب روز پنجشنبه است که به شب جمعه معروف است یعنی هنوز جمعه نشده و از اذان مغرب تا ساعت دوازده شب روز پنجشنبه رو می گویند شب جمعه ، یکی هم که خود روز جمعه که شد شبش رو می گویند شب جمعه ، آقای آیت الله مروجی طبسی ، تاکید دارند که روایت هم داریم که دقیقا باید 23 روز گذشته باشه و در روز 23 رمضان که جمعه است در شب آن روز که صیحه اسمانی ااتفاق میفته یعنی میشه اذان صبح رو

احمد در تاریخ : جمعه 19 تیر 1394 - - گفته است :
بنظر اقا سید سه ندا در امسال شنیده نشده. در ماه رجب خبری نبود. اخبار حکایت از زنده بودن وزیر دفاع عربستان حکایت دارد.
پاسخ شما : سلام ظاهرا فعلا خبری نیست

نسیم در تاریخ : جمعه 19 تیر 1394 - - گفته است :
ُسلام بله درسته در ماه رجب هم اتفاقی رخ نداده .... ان شالله که مقدمات ظهور بیش از پیش متجلی گردد و همه مردم مسلمان و جهانیان بیش از پیش خواستار برقراری هدالت فراگیر باشند و باشیم...یا مهدی ادرکنی

احمد در تاریخ : جمعه 19 تیر 1394 - - گفته است :
اقا سید نظر شخصی من اینکه دو حالت برای ظهور وجود داره. یک حالتی که مثل ادمیزاد به اصطلاح شیعیان دعا کنند تا امام بیاد در این حالت میشه متصور شد که ان شا الله در خروج سفیانب بدا بشه و خروج نکنه. دوم اینکه مثل قوم موسی به بدبختی بیفتیم و از سر ناچاری دست بدعا برداریم. بنظر متاسفانه گزینه دوم محتمل تر است. و تا سفیانی خروج نکند نمیشه اطمینان از ظهور داشت.

یامهدی در تاریخ : جمعه 19 تیر 1394 - - گفته است :
سلام دوستان هر سال زوج میشود منتظر موند و منتظر جمعه نباشیم چون تو روایات گفته شده که تو ماه رمضان خسوف و کسوف رخ میدهد اون وقط حساب منجمان بهم میخوره و شمارش تقویم بهم میخوره. دوستان سال ۱۴۳۸ قمری خیلی احتمال خروج سفیانی رو دارد اگه اوضاع منطقه رو ببینیم نزدیک بودن ظهور هم معلوم هست و سخرانی دیشب سید حسن نسرالله گفت سالهای سختی از این به بعد باید بگزرونیم و باید همه دعا بکنند و جز دعا میتونه مشکل گشا باشد.

وحید در تاریخ : شنبه 20 تیر 1394 - - گفته است :
یکی منو توجیه کنه. وقتی کشورهای مختلف روزهای قمریشون در حد یک روز اختلاف داره، تکلیف این روایات صیحه چی می شه؟ مثلا فکر کنم عراق امسال شب جمعه شب 22 ماه رمضون بود.

رضا در تاریخ : شنبه 20 تیر 1394 - - گفته است :
آقا سید جمعه شب داریم و شب جمعه. تعریف این دو بسیار با هم فرق داره و باید دید طبق متن حدیث و ادبیات عرب کدوم مورد نظره

احمد در تاریخ : پنجشنبه 13 خرداد 1395 - - گفته است :
اقا وحید درست میگید افق ها و ایام کشورها با هم متفاوته اما قرار نیست تو هر نقطه از زمین یه ندای باشه اینم مثل همون قضیه است که میگن اقا به دیوار کعبه تکیه میده و همه دنیا صداشو میشنون و تصویرشو یبینن تا قبل از اختراع رسانه های صوتی تصویری اینم از محالات بود قضیه ندا هم شاید برای ما از محالات باشه اما قوانین فیزیک اجازه چنین چیزی رو میده مثل موج روی اب که دایر وار حرکت میکنه مثلا ندا روی شهر مکه دایره وار پخش میشه و پخش شدن مثلا عکس حرکت زمین باشه اونوقت مثلا یکساعت بعد میرسه تهران نیم ساعت بعدش مشهد و... تمام کره زمین منتشر میشه تو همون زمان شرعی که تو مکه بوده مثلا نیم ساعت قبل از طلوع خورشید همه جا همون زمان شنیده میشه درباره اختلاف شروع ماه های قمری هم حالا یه سال خدا کاری میکنه تو همه کش

احمد در تاریخ : پنجشنبه 13 خرداد 1395 - - گفته است :
ادامه کامنت قبل: تو همه کشورهای مسلمان شروع رمضان یک روز باشه کار پیچیده ای نیست

manicure مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 13 فروردین 1396 - - گفته است :
It's amazing in support of me to have a web page, which is beneficial designed for my know-how. thanks admin

manicure مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 13 فروردین 1396 - - گفته است :
Remarkable issues here. I'm very satisfied to look your article. Thank you so much and I am taking a look forward to contact you. Will you kindly drop me a mail?

manicure مدیر سایت در تاریخ : جمعه 18 فروردین 1396 - - گفته است :
Hello i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this paragraph i thought i could also create comment due to this good article.

manicure مدیر سایت در تاریخ : شنبه 19 فروردین 1396 - - گفته است :
I used to be recommended this blog by means of my cousin. I am now not positive whether or not this post is written by way of him as nobody else realize such detailed about my trouble. You are amazing! Thanks!

http://RisaRaus.bravesites.com/entries/general/How-To-Treat-Hammer-Toes-Without-Surgery مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 - - گفته است :
You can definitely see your skills in the paintings you write. The world hopes for more passionate writers like you who aren't afraid to mention how they believe. At all times go after your heart.

manicure مدیر سایت در تاریخ : پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 - - گفته است :
You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something that I think I would never understand. It seems too complex and extremely broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

Mona مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - - گفته است :
Greetings from Ohio! I'm bored to tears at work so I decided to browse your site on my iphone during lunch break. I enjoy the info you present here and can't wait to take a look when I get home. I'm shocked at how fast your blog loaded on my cell phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, excellent site!

http://plaza.rakuten.co.jp/floriafines/diary/201507080000 مدیر سایت در تاریخ : پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 - - گفته است :
It's a pity you don't have a donate button! I'd without a doubt donate to this fantastic blog! I suppose for now i'll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to brand new updates and will talk about this website with my Facebook group. Chat soon!

nojkviblesy مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1396 - - گفته است :
Komplex fur das Abnehmen der Taille und Bauch http://cigopweight.space/91yw8e4on2kg-83td.html kéz fogyókúra http://cigopweight.space/74t38d5i3397j77.html che fa forma fisica tre volte alla settimana ho perso http://cigopweight.space/ij9u9hrz52t4.html Gewicht zu verlieren, um 6 cm in der Taille http://cigopweight.space/3322qkiv1ea47j8z.html die stärkste Grundstück für ein starkes Abnehmen http://cigopweight.space/7y7hh3ch-8g854z4g.html 10 giorni meno 5 kg http://cigopweight.space/2kb-i53715474.html Eine gesunde Ernährung Gewicht die gesunde Lebensweise zu verlieren http://cigopweight.space/tb362-2661kx.html che possono essere consumati nella dieta per perdere peso eventuali dolci http:

bsolution مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 29 مرداد 1396 - - گفته است :
Canada cheap http://www.brandssolution.co.uk/uploads/160_120/pharmacy/lipanthyl.html overnight delivery usa.

bsolution مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 31 مرداد 1396 - - گفته است :
Where can I buy over the counter in south africa http://www.brandssolution.co.uk/uploads/160_120/pharmacy/index-66.html buy discount online.

ManuelMug در تاریخ : پنجشنبه 2 شهریور 1396 - - گفته است :
potassium penicillin cas <a href=http://erectionpillxrm.com>canadianonlinedrugspharmacy</a> fosamax cancer <a href="http://erectionpillxrm.com">canadianonlinedrugspharmacy</a>

RonaldIncaf در تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 - - گفته است :
how soon does levitra work <a href="http://levitraxrm.net">buy levitra</a> levitra generico soft <a href=http://levitraxrm.net>buy levitra</a>

Erichkip در تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 - - گفته است :
cialis turkey index <a href="http://cialisgsa.ru/">http://cialisgsa.ru/</a> cialis prescription limits <a href=http://cialisgsa.ru/>cialis cheap</a>

amarasdance.com مدیر سایت در تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 - - گفته است :
gyógyszertár magyarországon, http://www.amarasdance.com/v2/wp-content/gyogyszertar/efexor.html - er online.

newgoldmanagement.com مدیر سایت در تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 - - گفته است :
cena prodej bez predpisu recepty, http://newgoldmanagement.com/old/wp-content/lekarna/pentasa.html - pilulka brno.

videoexplorers مدیر سایت در تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 - - گفته است :
Gyógyszer online, http://www.videoexplorers.com/wordpress/wp-content/gyogyszertar/kalma.html - Generikus recept.

lekarna online مدیر سایت در تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 - - گفته است :
kde koupit recept, http://www.milfordcraftshow.com/wp-content/lekarna/mefloquine.html - lekarne recepta.

amaras dance مدیر سایت در تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 - - گفته است :
vásárlás receptek, http://www.amarasdance.com/v2/wp-content/gyogyszertar/myambutol.html - Eladás tabletta árak.

online lekarna مدیر سایت در تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 - - گفته است :
levne, http://mindspeakdallas.com/wp-content/lekarna/panoxyl.html - recept na.

lekarny on-line مدیر سایت در تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 - - گفته است :
poradek brno, http://www.premiumthemesup.com/wp-content/uploads/2017/01/lekarna/norfloxacino.html - nejlepsi cena recept.

online gyogyszertar مدیر سایت در تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 - - گفته است :
gyógyszer, http://www.cuttsconsulting.com/blog/wp-content/gyogyszertar/methoxsalen.html - recept nélkül tabletta.

dragonize مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
tablety cena brno, http://dragonize.com/blog/wp-content/lekarna/evorel.html - Koupit praha ostrava.

online gyogyszertar مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
recept budapest, http://www.dianahenderson.com/photography/flash/gyogyszertar/red-viagra.html - recept nélkül eladó.

Discover Houston Tours مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
rendelés nélkül recept, http://www.discoverhoustontours.com/wp-content/gyogyszertar/cabergoline.html - Gyógyszertár receptek.

gyogyszertar online مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
rendelés azonnal receptek, http://www.fionahawthorne.com/wp-content/gyogyszertar/solucel.html - megvesz online.

gyogyszertar online مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
elad, http://www.doolittlesden.com/wp-content/gyogyszertar/rogaine.html - on-line árfolyamok.

online lekarna مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
kapsle ostrava, http://www.mericanyc.com/wp-content/lekarna/sumial.html - na prodej recepta.

youthonthemove.net مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
Eladás eladó, http://www.youthonthemove.net/wp-content/gyogyszertar/saw-palmetto.html - természetes magyarországon.

lekarna online مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
sk cena, http://www.metrocomputerworks.com/wp-content/wflogs/lekarna/hydrea.html - tablety prodej.

gyogyszertar online مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
vény nélkül online, http://www.videoexplorers.com/wordpress/wp-content/gyogyszertar/amantadine.html - olcsó online.

On-line lekarny مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
v praze levne, http://www.michaeltinsley.com/wp-content/lekarna/metaglip.html - poradek liberec.

amaras dance مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
Eladás eladó, http://www.amarasdance.com/v2/wp-content/gyogyszertar/prinivil.html - kapszulák tabletta.

lekarna مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
na predpisu, http://www.microseamstress.com/wp-content/lekarna/diphenhydramine.html - objednat bez receptu praha.

videoexplorers مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
vásárlás azonnal receptek, http://www.videoexplorers.com/wordpress/wp-content/gyogyszertar/reufen.html - kapszulák tabletta.

amarasdance مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
árösszehasonlító rendelés, http://www.amarasdance.com/v2/wp-content/gyogyszertar/renagel.html - költség tabletta.

mikayla mackaness مدیر سایت در تاریخ : شنبه 4 شهریور 1396 - - گفته است :
Cena s receptem brno, http://mikaylamackaness.com/L/pixelhappy/lekarna/diprolene.html - rodovy prodej.

lekarna مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 5 شهریور 1396 - - گفته است :
v lekarnach recept, http://newgoldmanagement.com/old/wp-content/lekarna/famotidine.html - Koupit v praze.

lekarna online مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 5 شهریور 1396 - - گفته است :
Cena brno, http://www.milfordcraftshow.com/wp-content/lekarna/eclaran.html - levne ceny recept.

mindspeakdallas.com مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 5 شهریور 1396 - - گفته است :
cz prodej, http://mindspeakdallas.com/wp-content/lekarna/betnesol.html - Kde sehnat.

Premium Theme Sup مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 5 شهریور 1396 - - گفته است :
rodovy recepty, http://www.premiumthemesup.com/wp-content/uploads/2017/01/lekarna/relac.html - prodej recepta.

lekarna مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 5 شهریور 1396 - - گفته است :
za dobre ceny brno, http://dragonize.com/blog/wp-content/lekarna/permethrin.html - nejlepsi cena brno.

Ozmafaref در تاریخ : دوشنبه 6 شهریور 1396 - - گفته است :
Hello! Author Help! Say how to unlock access blocked sites, free? I use <a href=http://goo.gl/AMsLo2><b>NORD</b></a> but they say, it can be done for free. Someone has experience?

sverigapotek مدیر سایت در تاریخ : پنجشنبه 16 شهریور 1396 - - گفته است :
köpa i spanien, http://sverige-apotek.life/brintenal.html , receptfritt tabletter.

Callie مدیر سایت در تاریخ : پنجشنبه 16 شهریور 1396 - - گفته است :
If you wish for to improve your know-how just keep visiting this web site and be updated with the hottest gossip posted here. http://mdea.gob.pe/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=16939

New Music Weekly مدیر سایت در تاریخ : جمعه 17 شهریور 1396 - - گفته است :
Without a doctor prescription usa http://newmusicweekly.com/wp-includes/certificates/pharmacy/apronax.html#cost_apronax overnight delivery australia.

hempfieldcob مدیر سایت در تاریخ : جمعه 17 شهریور 1396 - - گفته است :
Where can I get cheap http://hempfieldcob.org/css/pharmacy/spectrem.html#online_spectrem for sale near me.

Cobra Politics مدیر سایت در تاریخ : جمعه 17 شهریور 1396 - - گفته است :
Cost http://cobrapolitics.org/wp-includes/certificates/pharmacy/dilantin.html#order_dilantin can you buy online in the usa.

lightworkscreative.com مدیر سایت در تاریخ : جمعه 17 شهریور 1396 - - گفته است :
How to get from doctor uk http://lightworkscreative.com/digecorp/pharmacy/index_86.html cheap pills canada.

Paul Loggins مدیر سایت در تاریخ : جمعه 17 شهریور 1396 - - گفته است :
Where can I order real http://paulloggins.com/wp-includes/ID3/pharmacy/arfen.html#price_arfen pill price in mumbai.

Alison WS مدیر سایت در تاریخ : جمعه 17 شهریور 1396 - - گفته است :
Buy over the counter in spain http://alisonwhitestyle.co.uk/wp-content/uploads/2017/01/pharmacy/pranolol.html#price_pranolol order discount.

diamond d construction inc مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Online usa overnight http://www.diamonddconstructioninc.com/wp-includes/certificates/pharmacy/clovate.html#buy_clovate cheap pills canada.

Southwark Super Tram مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Australian online http://www.southwark-supertram.co.uk/wp-content/uploads/2017/01/pharmacy/tramil.html#buy_tramil per pill price.

blog.aorafting.com مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Online usa cheap http://blog.aorafting.com/wp-includes/certificates/pharmacy/amiodarone.html#cost_amiodarone generic pills cheap.

DrinkingNorth مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Where can I order real http://stopdrinkingnorth.co.uk/wp-content/uploads/2017/01/pharmacy/tromix.html#buy_tromix tablets buy online uk.

White Water مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Order generic usa http://www.californiawhitewater.com/wp-includes/certificates/pharmacy/dosil.html#buy_dosil cheapest pills online.

tranect.co.uk مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Where can I buy over the counter in south africa http://www.tranect.co.uk/wp-content/uploads/2017/02/pharmacy/index_4.html inexpensive canada.

feedback.aorafting مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Without a doctor prescription uk http://feedback.aorafting.com/wp-content/gd-star-rating/css/pharmacy/tempol.html#order_tempol buy online doctor.

Carlisle مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Buy generic online fast shipping http://www.carlislestyle.co.uk/wp-includes/certificates/pharmacy/principen.html#generic_principen usa prices.

envirosealpipe.co.uk مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Order generic online uk http://www.envirosealpipe.co.uk/wp-content/uploads/2016/01/pharmacy/niten.html#generic_niten next day delivery usa.

monumentalpartnerships مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Purchase online safely http://monumentalpartnerships.com/css/pharmacy/moxifloxacin.html#price_moxifloxacin buy online doctor.

pharmacy مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Australia prescription http://www.rafting.com/wp-content/ngg/pharmacy/desogen.html#cheap_desogen lowest price in usa.

WBCQ The Planet مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Where can I buy in store http://wbcq.com/wp-content/uploads/2016/pharmacy/grisovin.html#buy_grisovin lowest price canada.

aorafting shop مدیر سایت در تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 - - گفته است :
Non prescription website http://shop.aorafting.com/wp-content/uploads/2017/01/pharmacy/index_70.html can you buy online canada.

Lira Travels مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
diabetes tabletten http://liratravels.com/data/apotheke/clomiphene.html kruidvat online bestellen.

Shirins Tandoori مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
filmtabletten erfahrungsberichte http://shirinstandoori.co.uk/gallery/content/l/apotheke/triatec.html online kaufen ohne kreditkarte.

dark corner مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
ohne rezept kaufen http://www.ianpsdarkcorner.co.uk/ncc/apotheke/sopral.html online ohne rezept gunstig.

station furniture مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
online bestellen deutschland http://stationfurniture.co.uk/images/uploads/apotheke/agyrax.html rezeptfreies in deutschland.

SteeleMedia مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
Generika online kaufen osterreich http://www.steelemedia.co.uk/media/image_gallery_files/elysium/gallery-thumbs/apotheke/lioresal.html Bestellen holland.

Leaf Communications مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
ohne rezept in holland http://leafcommunications.com/wp-includes/certificates/apotheke/locid.html pille kaufen ohne rezept.

www.tb4e.com مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
generika once http://www.tb4e.com/old-site/images/news/523/apotheke/betametasona.html online ohne rezept gunstig.

handmadesoapuk.org مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
zetpillen bestellen http://www.handmadesoapuk.org/wp-includes/certificates/apotheke/prednisona.html tabletten apotheke.

Bournemouth Escorts مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
tabletten online kaufen http://vixens-escorts.co.uk/jobform/files/apotheke/sumial.html Dapoxetin kosten.

WyseGroup مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
online rezeptfrei http://wysegroup.co.uk/medialibrary/_medialibrary_largeiconcrop/2014/02/apotheke/nimotop.html online ohne rezept gunstig.

lezersonderzoek مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
preis schweiz http://lezersonderzoek.com/nphf/apotheke/pantozol.html pille preis.

Fen Edge مدیر سایت در تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 - - گفته است :
Acheter duen pharmacie sans ordonnance http://fenedgefestival.co.uk/weekend/machform/css/pharmacie/tamsulosina.html sans ordonnance achat .

Draycott and Charles مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Commande generique http://draycottandcharlesinteriors.co.uk/blog/app/web/upload/tinymce-source/before%20and%20after/pharmacie/lomper.html vente ligne.

Art of Well-Being مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
preise in holland http://theartofwell-being.co.uk/file/apotheke/cabergolina.html preisvergleich rezeptfrei.

inesrojo.com مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Lesur ordonnance http://inesrojo.com/swf/pharmacie/minipress.html peut t on acheter duen pharmacie sans ordonnance.

Chartfield School UK مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Achat en ligne canada http://chartfieldschool.org.uk/wp-includes/certificates/pharmacie/amoxicilina.html ou trouver dupas cher.

mistera مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
schmelztabletten preisvergleich http://mistera.co.uk/userfiles/apotheke/nizoral.html generika ohne rezept auf rechnung.

Total Improvements Ltd مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Medicament prix http://totalimprovementslimited.co.uk/wp-content/ngg/pharmacie/stiliden.html sur quel site peut on acheter du.

waterfrontbistroipswich.co.uk مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
billig kaufen ohne rezept http://waterfrontbistroipswich.co.uk/wp-content/uploads/js_composer/apotheke/estrace.html generikum osterreich.

PTFA Chartfield School UK مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Achat belgique http://ptfa.chartfieldschool.org.uk/wp-content/plugins/cpo-widgets/pharmacie/compazine.html prix en pharmacie Suisse.

www.london-removal.co.uk مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Kostengunstig http://london-removal.co.uk/wp-content/uploads/mainwp/apotheke/benzoyt.html apotheke preisvergleich.

stalbridge مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Generique suisse http://www.stalbridgeplayers.net/wp-includes/pomo/pharmacie/doxazosin.html Paris prix .

www.owlcote.co.uk مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Apotheke preis osterreich http://owlcote.co.uk/wp-content/uploads/js_composer/apotheke/cipramil.html tabletten bei horsturz.

Josero Spares مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
tabletten rezeptfrei kaufen http://joserospares.com/img/tmp/cms/apotheke/calixta.html bestellen paypal bezahlen.

parisitax uk مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Espagne pharmacie http://parisitax.co.uk/userfiles/media/pharmacie/estrapatch.html prix dugenerique en pharmacie en France.

patricksvillas مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Preisvergleich deutschland http://patricksvillas.com/captcha_images/apotheke/sortis.html kaufen holland rezeptfrei.

Comfort Environment Group UK مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Comprimes http://comfort.uk.com/comfort/pharmacie/betapace.html pharmacie en ligne francaise.

Lazerstation.com مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Wo kann man rezeptfrei kaufen http://lazerstation.com/translator/apotheke/qlaira.html apotheke kaufen ohne rezept.

Everyday Living مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Comprimes avis http://livinginfulleveryday.com/new/pharmacie/arthotec.html pharmacie pas cher Paris.

ashfordtennisclub مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Livraison rapide belgique http://www.ashfordtennisclub.co.uk/wp-content/uploads/js_composer/pharmacie/ciproxine.html price.

DotPeak مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Conseguir puebla http://www.dotpeak.com/assets/farmacia/sereupin.html se necesita receta para comprar en Argentina.

Lifting Equipment Direct مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Pastillas en venezuela http://www.liftingequipmentdirectuk.co.uk/wp-content/farmacia/vibramycin.html sin receta en farmacias Chile.

8thburgesshillscouts مدیر سایت در تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1396 - - گفته است :
Comprime maroc http://8thburgesshillscouts.co.uk/qr/pharmacie/droal.html prix de vente .

Benbecula Football Club UK مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Comprar generica en España http://www.benbeculafc.co.uk/wp-includes/ID3/farmacia/cemidon.html cuanto cuesta en paraguay.

highfive مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Se puede comprar sin receta en argentina http://79.170.40.175/highfive.co.uk/guides/farmacia/cialis-strips.html comprar pastillas de en Argentina.

AJA USA مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Achat belgique sans ordonnance http://ajausa.f2hosting.co.uk/wp-content/pharmacie/pannogel.html vente libre en Belgique.

Super Mummy Blog مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Comprar en buenos aires capital http://supermummy.co.uk/wp-includes/certificates/farmacia/peroxido-de-benzoilo.html donde conseguir en Venezuela.

Stephen Chappell UK مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Comprar envio rapido http://www.stevechappell.co.uk/blog/farmacia/profen.html precio Ecuador.

bury aikido مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Acheter belgique http://buryaikido.org.uk/css/pharmacie/climagest.html peut on acheter duen pharmacie sans ordonnance au Quebec.

West Newcastle مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Donde comprar online seguro http://www.westnewcastleacademy.org/wp-includes/certificates/farmacia/artrotec.html comprar online Andorra.

East Devon Removals مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Donde conseguir en paraguay http://eastdevonremovals.co.uk/SpryAssets/farmacia/azitrox.html precios farmacia España.

Dance Max مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Achat rapide http://dancemax.co.uk/wp-includes/pomo/pharmacie/rapidexon.html peut on acheter dusans ordonnance en Suisse.

uptonchilli.co.uk مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Requiere receta para comprar http://uptonchilli.co.uk/wordpress/wp-includes/certificates/farmacia/shatavari.html generico en farmacias.

WKRCC مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Cuanto valen las pastillas http://www.wkrcc.co.uk/wp/wp-includes/pomo/farmacia/lansoprazol.html donde comprar en panama.

ruthtittensor مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Venta en farmacias colombia http://ruthtittensor.co.uk/css/farmacia/vefloxa.html conseguir sevilla.

earmuffsforkids.co.uk مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
En suisse sans ordonnance http://earmuffsforkids.co.uk/newshop/includes/extra/pharmacie/asenta.html soft meilleur prix .

Dream Wedding مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Precio pastillas http://dreamweddingdress.co.uk/new/wp-includes/certificates/farmacia/furozenol.html en farmacias de Ecuador.

Mid-Kent Metals Recycling مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Venta en quito http://www.midkentmetals.co.uk/wp-content/farmacia/curam.html generico emagrece.

Holy Angels UK مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Acheter france http://holyangelspreschool.org.uk/sites/default/files/tmb/pharmacie/nitroglycerin.html pas cher toulouse.

loveopticians.co.uk مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Online francia http://loveopticians.co.uk/wp-includes/pomo/farmacia/vesicare.html como conseguir la pastilla.

Smart Sliding Folding Doors مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Donde puedo conseguir http://www.smartslidingfoldingdoors.co.uk/wp-includes/certificates/farmacia/betagan.html comprar en USA.

BWP Contracts مدیر سایت در تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1396 - - گفته است :
Meilleur prix en pharmacie http://bwpcontracts.com/wp-content/uploads/js_composer/pharmacie/levothyrox.html qui a deja acheter en ligne.

carvideo.org.uk مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
Tu medico http://www.carvideo.org.uk/files/file/farmacia/levothroid.html generico online miglior prezzo.

Eloquent Flowers مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
prezzo nelle farmacie Italiane http://eloquentflowers.co.uk/img/slides/farmacia/latanoprost.html acquisto generico sicuro.

actionportraits مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
Misoprostol venta sin receta http://www.actionportraits.co.uk/alexthea/farmacia/zodac.html venta en santiago.

dalryfarmerssociety مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
Como conseguir pastillas en España http://dalryfarmerssociety.co.uk/wp-includes/certificates/farmacia/azitromicina.html precio en farmacias Mexico.

energycentric uk مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
generico consegna veloce http://energycentric.co.uk/wp-content/cache/abtf/farmacia/dutasterida.html generico senza ricetta medica.

Cragg Management Services مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
O medicinale equivalente http://craggmanagement.com/main_images/Image/farmacia/isoriac.html dove acquistare senza carta di credito.

finefit.co.uk مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
farmacia online svizzera http://finefit.co.uk/wp-content/uploads/zn_fonts/icomoon/farmacia/amlodipino.html prezzo generico in farmacia.

karmatara.org.np مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
generico acquisto sicuro http://karmatara.org.np/userfiles/file/farmacia/fucidin.html equivalente in usa.

gettingmarriedindevon.co.uk مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
acquistare online con postepay http://gettingmarriedindevon.co.uk/uploads/images/Web%20Banners/farmacia/doxepin.html equivalente Italiano.

giftsforboys uk مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
generico online pagamento alla consegna http://giftsforboys.co.uk/includes/extra/farmacia/aprovel.html acquisto a Roma.

mair-management مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
online sicuro http://mair-management.co.uk/userfiles/media/farmacia/index-25.html prezzo con ricetta medica.

stable mate uk مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
vendita milano http://stablemateuk.com/modules/statsregistrations/farmacia/acetar.html Online contrassegno.

Alfieri مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
Farmacia germania http://marchesialfieri.it/images/slideshow/64/farmacia/zomax.html Prescrizione ricetta.

Commercials Pawson مدیر سایت در تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 - - گفته است :
Acquisto generico in Italia http://pawsoncommercials.com/library/files/uploads/13072017/82b3f66560/farmacia/purinethol.html in farmacia Italia.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نظر شما :

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: